Ta strona używa ciasteczek.
Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
(Jean Fabre)
Twoja wyszukiwarka
Dom
Witamy
Mapa serwisu
Do zrobienia
Krzyżówki
Łamigłówki
Testy online
Gry liczbowe
Gra logiczna
Do czytania
Niezbędnik
Liczby
Starożytność
Artykuły
Aforyzmy i...
Pomoce
Programy
Animacje
YouTube
Dla belfra
Święto Mat.
Czasopisma
Scenariusze
Konkurs
Inne
O Autorce
*O Serwisie
Kontakt

Licznik:  6407047

Hit - Temat dnia
Dzisiaj polecamy
Siedem cudów świata starożytnego

Reklama

>> Inne >> O Serwisie

O Serwisie


"Od 4 lat korzystam z materiałów zamieszczonych w serwisie. Moje lekcje matematyki są dzięki temu dużo ciekawsze. Zamieszczone materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie. Gratuluję i pozdrawiam. J.K"

W Serwisie Matematycznym znajdziesz krzyżówki i łamigłówki matematyczne, testy interaktywne, animacje, wiadomości o liczbach, artykuły matematyczne, scenariusze lekcji, aforyzmy i dowcipy, fraktale, matematyków starożytnych, siedem cudów świata i wiele innych. Serwis przeznaczony jest dla gimnazjalistów, licealistów oraz ich nauczycieli.

Uczniowie poszerzą swoją wiedzę, a nauczyciele znajdą wiele dodatkowych materiałów lekcyjnych. Polecamy także nauczycielom matematyki robiącym awans zawodowy na nauczyciela mianowanego lub nauczyciela dyplomowanego.
Poczytaj więcej w "O Serwisie", zobacz także  "Zasady korzystania z serwisu".


Wyróżnienia


W styczniu 2012 roku Serwis Matematyczny zdobył wyróżnienie w ogolnopolskim konkursie "Polski Internet" edycja 2011. Konkurs organizowany jest przez Fundację The World Internet Foundation, objęty jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

W marcu 2002 roku Serwis Matematyczny znalazł się wśród serwisów edukacyjnych opublikowanych na płycie CD-ROM przez czasopismo Młody Technik i uznany został za HIT (płyta trafiła do ok. 10 tys. szkół).

Serwis Matematyczny w czasopiśmie Młody Technik Młody Technik - logo

O serwisie


Serwis Matematyczny przeznaczony jest zarówno dla uczniów jak i nauczycieli (głównie gimnazjum). Zadaniem serwisu jest uczyć i bawić (dostarczyć rozrywki w różnej postaci). Każdy, kto chociaż trochę lubi Królową Nauk, znajdzie w nim coś dla siebie. Matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche" liczby i abstrakcyjne figury. Matematyką można się doskonale bawić.

Serwis Matematyczny został opracowany przez dyplomowanego nauczyciela matematyki z wieloletnim stażem - mgr Jadwigę Rzeźnik. Serwis istnieje od 2000 roku i można śmiało powiedzieć, że był jedną z pierwszych w Polsce profesjonalnych witryn internetowych poświęconych matematyce. Na początku swego istnienia serwis znajdował się pod adresem http://www.szkoly.edu.pl/gim.margonin/, następnie pod adresem http://www.matmaserwis.scholaris.pl, a w chwili obecnej serwis znajduje się pod adresem http://www.serwis-matematyczny.pl/. Od grudnia 2008 serwis posiada nową szatę graficzną. Z sentymentem wspominam stary wygląd mojego serwisu.

Dawna szata graficzna Serwisu Matematycznego

Dawny Serwis Matematyczny zanotował ponad 100 tys. odwiedzin, co oznacza kilkadziesiąt osób dziennie. Od prawie 9 lat serwis służy pomocą zarówno nauczycielom matematyki jak i uczniom w całej Polsce. Spotkał się z wieloma pochlebnymi opiniami Internautów. Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat serwisu, masz jakiś ciekawy pomysł lub korzystasz ze zgromadzonych tu materiałów, napisz do mnie. Jestem ciekawa Twojej opinii.


Zasady korzystania z serwisu


Mogą Państwo swobodnie korzystać z dostępnych tutaj materiałów podczas zajęć. Proszę jedynie o powołanie się na adres:
www.serwis-matematyczny.pl/
Zabronione jest kopiowanie materiałów w celu ich publikacji (także w Internecie) bez zgody autora. Dziękuję wszystkim, którzy umieszczą na swojej stronie link do mojego Serwisu Matematycznego.
Nowości
Nowości
[2014-02]
Trójkąty prostokątne - interaktywny test wyboru
[2014-03]
Wielokąty i okręgi - interaktywny test wyboru
[2014-04]
Graniastosłupy - interaktywny test wyboru
Krzyżówki matematyczne
Krzyżówki matematyczne


Krzyżówka Gigant
Krzyżówka Gigant


Krzyżówka Informatyczna
Krzyżówka Informatyczna


Dowcip na dziś
Jasiu, jakie działanie zastosujesz jeśli chcesz z trzech desek zrobić sześć? Piłowanie proszę pani.

Zagłosuj na nas
Matematyka Toplista
Toplista eMatma

Wasze opinie
[2009-05-01] Artykuł o zadaniu konkursowym jest b.interesujący. Pozdrawiam Marta K.
[2009-05-14] To jedna z ciekawszych stron o matematyce. Czekam na więcej nowych materiałów. Myszka.
[2009-05-19] Często wykorzystuję na lekcjach testy online. Gimnazjum/Poznań.
Wyślij opinię
Wszelkie prawa zastrzeżone © J. Rzeźnik
Coding ©2008 Logo
Logo